Znak Politechniki Warszawskiej

DS Bratniak-Muszelka

DS BRATNIAK MUSZELKA

DS BRATNIAK MUSZELKA

DS Bratniak – Muszelka składa się z dwóch budynków: Bratniaka i Muszelki. Kompleks nie posiada windy. W obu budynkach 4 kondygnacje przeznaczone są na pokoje dla studentów (od parteru do 3. piętra), połączone wewnątrz klatkami schodowymi – są przejścia między Muszelką i Bratniakiem. Od strony dziedzińca, który wyznaczają ściany pozostałych akademików na pl. Narutowicza znajduje się tzw. Studnia - podwórko/dziedziniec. Jest ono wspólne dla DS Bratniak-Muszelka, DS Akademik oraz DS Pineska-Tulipan.

Adres:

ul. Grójecka 39 02-031 Warszawa

Numery telefonów kontaktowych:

tel: 22 822 06 96 

Portiernia tel.: 22 234 41 00

Administrator DS:

Justyna Andrzejkiewicz tel.wew.: 22 234 4470 

E-mail:justyna.andrzejkiewicz@pw.edu.pl

Administracja:

Marian Hrynkiewicz tel: 22 822 06 96

Godziny otwarcia administracji:

poniedziałek-piątek: 8:00 - 16:00

Lokalizacja administracji:

Należy wejść do budynku od strony ul. Grójeckiej 39 do Bratniaka - czerwona tablica i drewniane drzwi, przejść prosto do drewnianych drzwi na tzw. Studnię (dziedziniec) mijając w Bratniaku po prawej stronie portiernię i kierować się przez wewnętrzny parking do budynku po prawej stronie (Muszelka) - drzwi na środku budynku (nie po bokach) na wprost chodnika prowadzącego od grilla i od bramy, która jest po lewej stronie. Po wejściu do Muszelki prosto i są drzwi administracji.

Link do Social Mediów:

https://www.facebook.com/groups/505601769484064

Skontaktuj się z dowolnym członkiem Rady Mieszkańców, aby dodać Cię do naszego chatu grupowego na messengerze dla mieszkańców.

Rada Mieszkańców:

Przewodniczący- Albert Kłys

Skład RM:

 • Albert Kłys
 • Artur Ciąpała
 • Alina Hryszko
 • Paweł Zakrzewski
 • Krzysztof Wójtowicz
 • Piotr Niewielski
 • Konrad Branecki 

Kontakt z RM:

Najlepiej bezpośrednio kontaktować się z członkiem przez messengera, albo pójść do pokoju w którym mieszka członek, innym sposobem jest napisanie na stronę fejsbukową DS. Bratniak-Muszelka, ale nie gwarantujemy najszybszej odpowiedzi w porównaniu do bezpośredniego skontaktowania się z danym członkiem.

Proces zakwaterowania i wykwaterowania:

Przed zakwaterowaniem należy wysłać dzień przed mail na adres marian.hrynkiewicz@pw.edu.pl. W tytule maila podaj planowaną datę swojego przyjazdu, numer pokoju, który został Ci przydzielony. W administracji złóż podpisy na potwierdzeniu zakwaterowania, karcie wyposażenia i protokole przekazania pokoju, a jak to zrobisz to udaj się na portiernie w celu pobrania kluczyka do własnego pokoju. Jeśli potrzebujesz wypożyczyć np. pościel, udaj się do magazynu (magazyn jest otwarty tylko w wybranych godzinach - przed wizytą sprawdź godziny otwarcia). Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy, zawsze możesz się skontaktować z członkiem Rady Mieszkańców.

Przed wykwaterowaniem należy wszystkie wypożyczone rzeczy zwrócić do magazynu oraz uzyskać podpis w tzw. obiegówce że jest się rozliczonym. Dokładnie wysprzątaj pokój: zmyj podłogę (również pod łóżkiem i biurkiem), zetrzyj kurze z szafek, umyj lodówkę oraz okna. Poproś panie sprzątające lub pana konserwatora (w wyjątkowych sytuacjach członek Rady Mieszkańców), aby odebrały pokój. W przypadku nieprawidłowości w czystości lub stanu technicznego pokoju, osoba kontrolująca może odmówić podpisania obiegówki. Przy kontroli, osobie kontrolującej należy zwrócić kluczyki do pokoju. Zrób zdjęcie podpisanej obiegówki oddaj ją osobie kontrolującej i wyślij na adres marian.hrynkiewicz@pw.edu.pl. "

Opis kuchni:

Na każdym piętrze Bratniaka i Muszelki znajduje się jedna kuchnia. W każdej kuchni są po dwie-trzy płyty elektryczne wraz z piekarnikiem oraz zlewem. W kuchniach DS Muszelka znajdują się również pralki dostępne dla mieszkańców.

Opis łazienek:

 • W DS Bratniak na każdym piętrze znajduje się jedna łazienka koedukacyjna, w której znajdują się toalety i kabiny prysznicowe.
 • W DS Muszelka natomiast w każdym segmencie lub pokoju samodzielnym jednoosobowym znajduje się prysznic. Na każdym piętrze znajdują się ogólnodostępne toalety.

Sale użytkowe:

w celu wynajęcia skontaktuj się z którymś opiekunów sali:

Sala Bilardowa: Artur Ciąpała B219; 

Sala telewizyjna: Alina Hryshko M206c, Artur Ciąpała B219, Paweł Zakrzewski M11;

Sala ping-pongowa: Alina Hryshko M206c, Konrad Braniecki B15; 

Sala bankietowa: Albert Kłys M313;
Pamiętaj! sala bankietowa wymaga dodatkowo zgody Administratora DS.!

Siłownia: Paweł Zakrzewski M11;
Należy wyrobić u opiekuna karnet, który będzie Cię uprawniał do korzystania z siłowni.

Rowerownia: Konrad Braniecki B15;

Pralnia i suszarnia:

Pralki i suszarki znajdują się w kuchniach Muszelki. Za pralki i suszarki płaci się 5 złotych za pranie (można monetami albo płatnością elektroniczną).

Wynoszenie śmieci:

Kosze na śmieci znajdują się na dziedzińcu DS Bratniak i DS Muszelka.

Co najlepiej ze sobą z domu przed przyjazdem?

Najlepiej w uzgodnieniu z współlokatorami (w celu uniknięcia niepotrzebnego dublowania się przywiezionych przedmiotów): garnki, naczynia, sztućce, czajnik, suszarka na pranie, ewentualnie, w razie potrzeb i indywidualnych preferencji: mikrofalówka, opiekacz i żelazko

Czego nie opłaca się brać, bo jest zapewnione przez DS lub RM?

Odkurzacz, pościel, śmietniczki, planszówki.

Opis pokoi:

 • W DS Bratniak zabudowa jest koszarowa, najczęściej są to pokoje dwuosobowe oraz trzyosobowe. W skład pokoju wchodzą biurka wraz z lampką, łóżka, szafy, zlew wraz z lustrem, lodówki z zamrażarką.
 • W DS Muszelka zabudowa jest w większości segmentowa + pokoje jednoosobowe samodzielne. W segmentach znajdują się pokoje dwuosobowe jak i jednoosobowe. W skład segmentu wchodzi aneks kuchenny wraz ze zlewem i lodówką oraz prysznic. "

Infrastruktura wokół akademika:

W pobliżu akademika znajdują się przystanki tramwajowe jak i autobusowe, dzięki którym w 10-15 minut dojedziesz na Kampus Centralny lub centrum miasta. Niedaleko akademika znajdują się restauracje, kebaby, pizzerie, Biedronka, paczkomaty.

Jak zgłaszać usterki?

Usterki należy wpisywać do specjalnego zeszytu znajdującego się na portierni.

Jak przyjmować gości w trakcie dnia i po 23:00?

Przy przyjmowaniu gości należy zejść i wpisać ich do zeszytu na portiernię. Po 23:00 mieszkańca może wizytować tylko jeden gość, pod warunkiem zostawienia na portierni do 23:00 ważnej karteczki na nocleg, którą wydaje dowolny członek Rady Mieszkańców.